Opublikowano

Top 5 zabawek dla psa od Jolly Pets

Postanowiliśmy sprawdzić ofertę zabawek i gryzaków od firmy Jolly Pets i przedstawić Wam nasze Top 5. Sprawdź czy, któraś z wyróżnionych pozycji wpadnie w Twoje oko!

Skocz szybko do: Nasze Top 5 zabawek

O firmie Jolly Pets

Firma Jolly Pets powstała w roku 1994 w Stanach Zjednoczonych jako filia większej Horsemen’s Pride, Inc. produkującej akcesoria i zabawki dla … koni. Firma matka stworzyła w swoim czasie bardzo popularną zabawkę dla koni o nazwie Jolly Ball. Na fali sukcesu Jolly Ball powstało Jolly Pets tworzące zabawki dla zwierząt domowych. Choć firma jest rodem z USA i wszystkie projekty oraz patenty (np. Jolly Flex) są tam tworzone, to sama produkcja jest zlokalizowana w Wietnamie.

Jak można przeczytać na stronie producenta “wizją jest nie tylko zrobienie zabawki; to stworzenie wysokiej jakości produktu, która wzbogaci życie Twojego zwierzaka”. Jest faktem, że produkty stworzone w Ohio są wysoce innowacyjne.  Duży nacisk położono na jakość i trwałość wszystkich wytwarzanych produktów. Dodatkowo zabawki Jolly Pets są objęte gwarancją producenta. Jolly Pets nieustannie stara się poszerzać swoje portfolio produktów o nowe i innowacyjne gryzaki i zabawki, aby zaspokoić potrzeby psów każdej wielkości.

Top 5 zabawek Jolly Pets
Źródło instagram.com od lewej: @angusandgrootmcbones, @kiradoggo16, @greendoggiehomeboarding
Piłka z uchwytem pomimo licznych przegryzień nadal jest w całości. Część zabawek Jolly Pets nie tonie, co oznacza, że sprawdzą się również w zabawach z wodą.

Społeczna odpowiedzialność firmy

Firma przekazuje swoje produkty nieodpłatnie na rzecz organizacji pożytku publicznego w następujących obszarach:

 • Schroniska i domy tymczasowe – darowizny przekazywane są organizacjom związanym z psami w celu pozyskiwania funduszy lub na rzecz programów edukacyjnych.
 • Policja i psy w służbie
 • Klęski żywiołowe – kiedy dochodzi do klęsk żywiołowych, zwierzęta potrzebują wsparcia, tak jak ludzie.

Podział produktów Jolly Pets

Szeroka gama produktów daje nie tylko duży wybór, ale pozwala również na skatalogowanie zabawek według kilku kryteriów.

 • Ze względu na temperament zwierzęcia:
  •  dla psów ciekawskich (np.  Jajo)
  • dla niszczycieli (np. Piłka Futbolówka)
  • dla mniej aktywnych (gryzaki pozwalające na wypełnienie smakołykami)
  • dla spokojnych (pluszaki, gryzaki)
 • Ze względu na rodzaj zabawki:
  • do żucia (Paszczaki, gryzaki na smakołyki)
  • do aportu (np. Dysk, Piłka Futbolówka)
  • do przeciągania (np. Sznury, Piłki z uchwytem)
  • maskotki
  • piszczące (Piszczaki)
  • gryzaki
 • Ze względu na popularność i oceny użytkowników. Tutaj prym wiodą piłki: Piłka nożna, Piłka z uchwytem, Piłka w piłce, Piłka ze sznurem.

Nasze Top 5 zabawek Jolly Pets

1. Za wytrzymałość : Futbolówka

Nie jest tajemnicą, że właściciele psów, a szczególnie większych ras, szukają zabawki, która będzie służyła długi czas (pamiętajmy, że nie ma zabawek niezniszczalnych). Psy o dynamicznym temperamencie potrafią zniszczyć zabawkę w kilka chwil. Dlatego też na naszej liście Top 5 ląduje Futbolówka. Jest stworzona z opatentowanego materiału Jolly Flex dzięki czemu zachowuje swój kształt nawet po przebiciu. Jednocześnie nie jest to materiał twardy (jak w tandetnym plastiku), który może powodować rany dziąseł. Należy pamiętać, że Futbolówka to produkt o wymiarze 20 cm, dlatego dla większych ras lepiej sprawdzi się Jolly Pets Piłka Nożna lub Piłka z uchwytem.

2. Za zainteresowanie zabawką: Jajo

Jajo to zabawka, która na dłuższy czas potrafi porwać do aktywności. Jej nieprzewidywalne odbicia są dla psa interesujące. Ciekawość psa sprawia, że Jajo jest chętnie turlane, zahaczane łapą czy wyrzucane w powietrze.

3. Za wielofunkcyjność: Piłka z Uchwytem

Piłka z uchwytem to naszym zdaniem produkt, który łączy najwięcej zalet całej gamy produktów Jolly Pets. Po pierwsze jest wytrzymała, po drugie może służyć zarówno do przeciągania, do aportowania jak i do samodzielnej zabawy psa.

4. Wybór małych ras: Gryzak Piłka na smakołyki

Mniejsze rasy mają specjalne potrzeby. Dla nich polecamy Gryzak Piłkę. Otwór daje możliwość wypełnienia piłki dowolnym smakołykiem. Mogą być to ulubione granulki suchej karmy – dzięki temu pies będzie turlał i ganiał piłkę aż wypadnie ostatni przysmak. Mogą to być również pasty lub karma mokra. Wypełniona piłka nie da się łatwo, będzie uciekać przy próbie wylizania smakowitej pasty z wnętrza gryzaka. Po zabawie nadal zostaną smakowite zapachy, które będą zachęcać do żucia piłki.

5. Wspólna zabawa: Dysk frisbee

Nawet jeśli ani Ty, ani Twój pies nie zostaniecie mistrzami na zawodach Frisbee to Dysk Jolly Pets jest zdecydowanie dla Was. Wystarczy trochę przestrzeni i ładna pogoda oraz Dysk od Jolly Pets. Jest wykonany z miękkiego i elastycznego (tak, możesz go złożyć na pół!), ale wytrzymałego materiału. Świetnie lata, jest łatwy do złapania zarówno dla psa jak i właściciela.