Zdrowie psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wszyscy właściciele czworonogów twierdzą, że ich psy są najpiękniejsze, najzdolniejsze i najsprawniejsze, a przecież każdy zwierzak jest inny. Każdy ma inne potrzeby. To co łączy wszystkie czworonogi, to podatność na infekcje i pasożyty. Czy tak jak my uważasz, że zdrowie psów jest najważniejsze?

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto zabezpieczyć pupila przed groźnymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze w odpowiednim czasie, tak aby móc cieszyć się letnimi i jesiennymi spacerami, nie martwiąc się o przyniesienie do domu niechcianych gości. Również pchły i pasożyty, choć już nie tak niebezpieczne, wpływają na poczucie komfortu naszego zwierzaka. Warto zadbać o to, aby jak najszybciej przynieść psu ulgę, a najlepiej zupełnie ustrzec go przed taką chorobą. Formy podania środka przeciwko kleszczom lub pchłom nie są zbyt kłopotliwe, mogą to być specjalne żele, kropelki lub obroże uwalniające dopasowane preparaty przez konkretny okres czasu. Taka czynność nie sprawia psu dyskomfortu i zajmuje dosłownie chwilkę, a zabezpiecza go na długi czas. Przy tego typu środkach najważniejsza jest regularność. Przestrzeganie zaleceń producenta pozwoli utrzymać psa w pełnym zdrowiu przez cały rok.

A co jeśli zwierzak jednak zachoruje? Należy jak najszybciej udać się po pomoc do weterynarza. Ten zaleci konkretną terapię przynoszącą najszybsze efekty. Dostępne w ofercie leki są odpowiedzią na najczęstsze psie dolegliwości. Oprócz leczenia można zadbać także o zwiększenie odporności naszych zwierzaków jeszcze przed zachorowaniem oraz szybszy powrót do zdrowia po chorobie. Na zdrowie psów bardzo dobry wpływ mają wszelkie witaminy i suplementy. Nie zawsze dostarczamy wszystkich niezbędnych pierwiastków w diecie, dlatego dodatkowa suplementacja bardzo często odpowiada na konkretne problemy. Witaminy celują we wzmocnienie kości, piękną sierść czy lepszą przemianę materii.

Znamy swoje zwierzęta najlepiej i doskonale wiemy, jak o nie dbać. Jeśli jednak zdarzy się sytuacja awaryjna lub chcemy zabezpieczyć psa, zanim ten zachoruje, warto skorzystać z oferty i wybrać najlepszy preparat dla swojego pupila. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i konsultacjom ze specjalistami oferujemy tylko najlepsze środki dostępne na rynku, bo przecież zdrowie psów jest najważniejsze!