Kosmetyki dla psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Nasi pupile, podobnie jak my, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli chcemy, aby nasz pies był zdrowy i piękny musimy zwrócić uwagę nie tylko na to, co dajemy mu do jedzenia czy w jaki sposób go suplementujemy. Naszą uwagę na pewno powinny zwrócić kosmetyki dla psów. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo preparaty z różnym przeznaczeniem dla każdej z ras.

Psy z długą sierścią na pewno będą potrzebowały dobrze dobranego szamponu, który dodatkowo będzie ułatwiał rozczesywanie. Przy psach, które mają oklapnięte uszy, trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na dobry preparat do higieny uszu. Zimą warto zadbać, aby mróz nie zrobił krzywdy opuszkom łap naszych pupili. Do tego celu przeznaczone są specjalne woski i preparaty zapobiegające ślizganiu się.

Na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę? Z którymi wręcz trzeba się zapoznać? Przyjrzyjmy się zatem rodzajom kosmetyków że względu na ich konkretne przeznaczenie.

Higiena jamy ustnej
szczoteczki
pasty i płyny do czyszczenia
płyny do zabezpieczenia przed osadzaniem się kamienia

Higiena oczu i uszu
płyny do czyszczenia i pielęgnacji uszu
płyny do usuwania przebarwień po łzach
płyny do usuwania nadmiaru woskowiny

Higiena łap
preparaty zapobiegające ślizganiu się
kremy do pielęgnacji opuszek
chusteczki do czyszczenia łap

Higiena sierści
Szampony, odżywki, preparaty ułatwiające rozczesywanie
preparaty odżywcze, nadające blask sierści
szampony myjące
kremy dodające objętości

Kosmetyki dla psów możemy podzielić na amatorskie i profesjonalne. Innych kosmetyków będzie używał właściciel pupila, który jest przyjacielem rodziny i to główne jego zadanie. A po zupełnie inny asortyment sięgnie właściciel psa wystawowego. I w jednym, i w drugim przypadku wybór preparatów jest niezwykle szeroki.

Należy zwrócić również uwagę na to, że niektóre rasy nie mają sierści a włosy, które również wymagają specjalnej troski i pielęgnacji. Psy, które mają włosy to np. sznaucer, yorkshire terrier czy pudel.

Bez względu na to czy nasz dom zamieszkuje słodki kundel czy pies wystawowy należy używać dobrze dobranych kosmetyków dla psów.