Karmy suche dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Sucha karma stanowi podstawę diety każdego kota. Wybierając karmę dla swojego pupila warto więc zwrócić uwagę na to, aby była ona pełnowartościowa i miała pozytywny wpływ na jego zdrowie. Szczególnie ważne jest również przestrzeganie odpowiedniego porcjowania, co pomoże zadbać o odpowiednią wagę kota.

Karmy suche dla kotów często są podzielone na podtypy, kierowane do poszczególnych grup zwierząt. Mamy więc do czynienia z pokarmem dla kotów młodych, sterylizowanych, otyłych i wiele więcej. Karmy te komponowane są w taki sposób, aby jak najlepiej spełnić specjalne potrzeby żywieniowe zwierząt z danej grupy. Przykładowo karmy dla kociąt mają wyższą wartość kaloryczną i więcej składników odżywczych, w celu wspierania zdrowego rozwoju młodych zwierząt. Mogą także różnić się wyglądem – chrupki często są mniejsze, tak aby ułatwić młodym kotom ich gryzienie. Z kolei karmy suche dla kotów sterylizowanych i kastrowanych cechują się obniżoną wartością kaloryczną, jako że zwierzęta te mają większą skłonność do przejadania się i otyłości. Są też dodatkowo wzbogacone o niezbędne witaminy i minerały, tak aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów z układem moczowym.

Przy wyborze suchej karmy dla kota koniecznie należy zwrócić uwagę na odpowiednio wysoką zawartość mięsa. To właśnie ono powinno być dominującym składnikiem w każdej karmie, tak aby mogła ona odzwierciedlać naturalny tryb życia tych zwierząt, w którym mięso i produkty odzwiedzęce stanowią podstawę diety. Zboża i inne dodatkowe składniki znajdują się dopiero na dalszych pozycjach i powinno ich być możliwie jak najmniej. Dobra sucha karma musi być także wzbogacona o witaminy i minerały, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kociego organizmu. Przede wszystkim jest to białko, wapń, tauryna i witaminy z grupy B. Dzięki nim kości kota są zdrowe i silne, nie brakuje mu energii, a jego sierść jest błyszcząca.

Warto pamiętać o tym, że dieta kota powinna być wzbogacona również o mokrą karmę i przekąski. Zwierzę powinno mieć stały dostęp do wody pitnej.